تور مجازی کارخانجات و مراکز صنعتی

کارخانجات و صنایع تولیدی از جمله ارکان مهم اقتصادی جامعه هستند. گردش چرخ تولید در کارخانجات و صنایع مساوی با رونق اقتصادی جامعه می باشد. فارغ از نوع محصولات یا خدمات، هر بنگاه اقتصادی نیازمند تبلیغات و معرفی خود می باشد تا بتواند طیف گسترده تری از مخاطبان و مشتریان را با خود همراه سازد. در شرایط تنگاتنگ رقابت صنایع تولیدی با رقبای داخلی و خارجی، این تبلیغات صحیح و موثر است که می‌تواند باعث رونق و فروش بیشتر گردد.
از دیرباز تاکنون یکی از روش های موثر تبلیغاتی برای فروش بیشتر محصولات کارخانجات و صنایع، نمایش محیط آن مجموعه‌ها به مخاطبان بوده است. شاید برخی از ما هنگامی که محصولی مانند یک بسته ماکارونی، یک بطری شیر، یک گوشی تلفن همراه یا یک یخچال را می بینیم، تصوری از عظمت خطوط تولید، ماشین آلات، نیروی انسانی و مجموعه ای که این محصول در آنجا ساخته شده است نداشته باشیم. از این رو به تصویر کشیدن فضای تولید با کارگردانی صحیح، روشی موثر برای جذب اعتماد مخاطب و ثبت یک تصویر ذهنی مثبت از آن برند در ذهن مشتریان است.
تور مجازی کارخانجات و صنایع
یکی از روش های کارآمد در زمینه تصویرسازی از فضاهای تولیدی و صنعتی، تور مجازی می باشد. تور مجازی یک پلتفرم چند رسانه ای با قابلیت پشتیبانی از انواع مختلف اطلاعات برای ارائه به مخاطبان است. علاوه بر عکس های ۳۶۰ درجه فراگیر، عکس های ثابت، ویدیو، متن، صوت و موسیقی، نقشه جغرافیایی، پلان ساختمان، جایگذاری انواع فایل مانند pdf و غیره از جمله امکانات تورهای مجازی می باشند. مجموعه چند رسانه ای تور مجازی بر روی تمام دستگاه‌ها مانند رایانه، تلفن همراه، تبلت و تلویزیون هوشمند قابل اجرا می باشد و علاوه بر آن در سرویس های اطلاع رسانی گوگل مانند Google Maps و Streetview قرار می گیرد. در تور مجازی امکان نمایش زنده و تحرک در تصاویر ۳۶۰ درجه نیز وجود دارد با استفاده از پانورامای زنده این امکان فراهم می گردد تا در یک عکس پانوراما ۳۶۰ درجه بخشی از تصویر پانوراما، یک کلیپ ویدیویی باشد. به عنوان مثال در هنگام نمایش خط تولید یک کارخانه، می توان قسمتهای متحرک خط تولید را به صورت کلیپ های ویدیویی جایگذاری شده در تصاویر پانورامای ۳۶۰ درجه تور مجازی نمایش داد. البته در صورت نیاز به نمایش تحرک در تمام تصویر می توان از ویدئوهای ۳۶۰ درجه استفاده کرد. همچنین می‌توان روند ساخت یک محصول را از مراحل ابتدایی تا انتهایی به شکلی خلاقانه با بهره مندی از تور مجازی به مخاطبان نمایش داد.
مرکز طراحی و خلاقیت دیجیتال پانومن به عنوان یک مرکز طراحی دیجیتال حرفه ای در تدوین و ساخت تور مجازی در ایران، آماده است تا با ارائه راهکارهای چندرسانه ای اطلاع رسانی و تبلیغاتی در خدمت صاحبان صنایع و کارخانجات محترم باشد.

نمونه تور مجازی کارخانجات و صنایع


تور مجازی کارخانه تسکو
کارخانه تسکو از تولید کنندگان معتبر لوازم جانبی موبایل و کامپیوتر در کشور است. این کارخانه فعال و پویا دارای بخش‌های مختلف تولید و انبار محصولات و قطعات بوده که در تور مجازی به تصویر کشیده شده است. در تور مجازی این کارخانه از چندین نمای پانورامای زنده استفاده گردیده است. پانورامای زنده به نماهای فراگیر ۳۶۰ درجه ای اطلاق می‌شود که دارای کلیپهای ویدیویی جایگذاری شده بر روی خود هستند و بخشی از تصویر را به صورت متحرک نمایش می‌دهند.