تور مجازی بیمارستان ها و مراکز درمانی

امروزه در شهرهای سراسر کشور تعداد قابل توجهی بیمارستان و مراکز درمانی وجود دارند. این مسئله گویای افزایش سطوح کیفی و کمی خدمات درمانی و سلامتی در کشور می باشد. بیمارستانها، کلینیکها، درمانگاه ها، مراکز توانبخشی و ... از جمله مراکز پزشکی و درمانی هستند که پاسخگوی نیاز روز افزون شهروندان می باشند. با گسترش تعداد این مراکز لزوم بازاریابی، تبلیغات و معرفی خدمات این مجموعه ها به مخاطبان ضروری است. از جمله روش‌های بسیار موثر برای اطلاع رسانی و معرفی امکانات و خدمات مراکز درمانی تور مجازی است. تور مجازی به صورت یک مجموعه چند رسانه ای تاثیرگذار و جذاب، امکانات و تنوع خدمات این مراکز را به شکلی جذاب به مخاطبان منتقل می کند. با تور مجازی می توان ضمن ارائه نماهای مختلف مجموعه های درمانی و پزشکی مانند نمای بیرونی و فضاهای داخلی، امکانات این مراکز مانند آزمایشگاه، بخش های درمانی، آی سی یو، سی سی یو، اتاق های عمل، اورژانس، پذیرش، کلینیک ها، داروخانه‌، بخش های تصویربرداری مانند ام‌آر آی، رادیولوژی و غیره را نیز به مخاطبان نمایش داد. در تور بازدید مجازی همچنین می توان جزئیات بیشتری از کیفیت خدمات رسانی مانند نظافت و پاکیزگی مجموعه، نظم و ترتیب بخش‌ها، آراستگی پرسنل و سلائق و ظرافت های مدیریتی را نیز به تصویر کشید. همچنین با استفاده از عناصر گرافیکی مانند فلش می توان مسیرهای دسترسی که در مراکز درمانی حائز اهمیت است (مانند مسیر دسترسی به اورژانس) را بر روی تور مجازی مشخص نمود و در واقع یک نوع پیش آموزش از موقعیت بخشهای یک بیمارستان را به بینندگان ارائه داد. 
تور مجازی بیمارستان
امکان پخش تور مجازی بر روی انواع کیوسک های اطلاع رسانی با قابلیت تعامل برای کاربران نیز وجود دارد. می‌توان با نصب این کیوسک‌ها در مبادی ورودی بیمارستان، بخش های مختلف بیمارستان و مسیرهای دسترسی به آنها را به صورت تصویری و انیمیشن به مراجعین نمایش داد. در حالت انیمیشن خودکار در تورهای مجازی ضمن اینکه امکان تعامل و کار با تور مجازی برای کاربران فراهم است، تصاویر ۳۶۰ درجه به صورت خودکار و در قالب مسیرهای قابل تعریف تعویض می‌شوند و می‌توان با این روش مسیر های متعدد دسترسی را به بینندگان نمایش داد. همچنین با قرار دادن گفتار صوتی بر روی تور مجازی امکان صحبت در خصوص امکانات بیمارستان و مرکز درمانی و راهنمای بازدید کنندگان وجود دارد. پلان بناها و ساختمان های بیمارستان یا مرکز درمانی نیز قابل قرار دادن در تور مجازی بوده و روی آن نقاط دارای تصویر ۳۶۰ درجه و مسیرها قابل تعریف و نمایش است. با بهره گیری از قابلیت چند زبانه تور مجازی امکان ارائه اطلاعات به زبان های مختلف مانند فارسی، عربی، انگلیسی و غیره وجود دارد و مخاطبان با زبانهای مختلف به‌راحتی با مرکز درمانی مورد نظر آشنا خواهند شد. دسترسی به تور مجازی از روش‌های متنوع و متعددی صورت می‌پذیرد. تور مجازی آماده شده در وب‌سایت مرکز درمانی و بیمارستان قابل بارگذاری است و با همه مرورگرها و دستگاه ها مانند موبایل، تبلت، رایانه، تلویزیون هوشمند سازگار است. همچنین در سرویسهای گوگل مانند Google Maps نیز با جستجوی عنوان مرکز درمانی مورد نظر، تورمجازی آن به کاربران نمایش داده می شود. از طریق Qrcode و لینک کوتاه نیز دسترسی به تور مجازی در همه رسانه‌های تبلیغاتی مانند تبلیغات فضای مجازی، نشریات، بروشور، ... میسر می باشد.

نمایش محیط و امکانات بیمارستان ها و مراکز درمانی به مخاطبان باعث جلب اطمینان آنها شده و گامی موثر برای افزایش مراجعین می باشد.

نمونه تور مجازی بیمارستان

مرکز طراحی سایت و ساخت تور مجازی پانومن به عنوان عکاس مورد تایید گوگل در ایران آماده است تا عکس برداری و ساخت تور مجازی بیمارستان ها و مراکز درمانی در سراسر ایران را با بالاترین کیفیت ممکن انجام دهد. علاوه بر تور مجازی تحت وب سایت، تور مجازی گوگل این مراکز نیز به صورت رایگان در سرویس های گوگل بارگذاری شده و تاثیر شگفت انگیز آن در جذب مخاطب و مراجعین به این مراکز پدیدار می گردد.