قابلیت نمایش خودکار مسیر در تورهای مجازی پانومن

ناوبری خودکار در تورهای مجازی پانومن

راهکاری در جهت افزایش کارآمدی تورهای مجازی

یکی از مهمترین اهداف یک تور مجازی، نمایش بخشهای مختلف یک مجموعه مانند بیمارستان یا مجتمع اداری و خدماتی به کاربران می باشد. در صورت بزرگ بودن مجموعه مورد نظر یا دارا بودن بخش های متعدد، پیدا کردن یک بخش خاص در تور مجازی برای کاربران ممکن است چالش برانگیز باشد.

مقابله با این چالش همواره یکی از مهمترین سیاست‌های ما در استودیو پانومن بوده است و همواره تلاش کرده‌ایم با افزودن قابلیت‌های کاربردی به تورهای مجازی در قالب برنامه نویسی اختصاصی، تجربه کاربری را برای بینندگان و مشاهده کنندگان تورهای مجازی بهبود بخشیم. قابلیت‌هایی مانند نمایش عنوان مقصد برای تمام فلش‌های راهنما (در قالب tooltip که با اشاره ماوس روی فلش راهنما، عنوان بخش مقصد نمایش داده می‌شود یا استفاده از کادر متنی مشخص کننده این عنوان در زیر فلش راهنما. نکته مهم اینجاست که به دلیل خودکار بودن فرایند نمایش این تولتیپ ها و کادرهای متنی، این قابلیت در تورهای بزرگ حتی دارای چند صد نمای ۳۶۰ درجه نیز براحتی فراهم می باشد) مشخص کردن نماهای دیده شده به منظور کمک به کاربر برای یافتن نماهایی که هنوز مشاهده نکرده است، قابلیت جستجوی هوشمند که امکان یافتن بخش‌های مورد نظر را برای کاربران با تایپ هر عنوانی که مربوط به آن بخش است را فراهم می‌کند، از جمله این امکانات افزوده شده به تورهای مجازی ما هستند.نمایش عنوان مقصد (tooltip) با حرکت ماوس بر روی آیکونهای لینک دهنده به نماهای بعدینمایش برچسب عنوان مقصد زیر آیکونهای لینک دهنده به نماهای بعدی

اما قابلیت جدیدی که در اینجا قصد معرفی آن را داریم، قابلیت ناوبری خودکار است که یک ویژگی بسیار کاربردی و مفید برای راهنمایی کاربران می باشد. با استفاده از این قابلیت، مسیرهایی از پیش تعیین شده در تور مجازی تعریف می‌شوند و کاربر با انتخاب مسیر دلخواه می‌تواند تمام مسیر مورد نظر خود را در تور مجازی مشاهده کند تا در زمان مراجعه حضوری به بیمارستان به صورت کامل با آن مسیر آشنا باشد. اهمیت این قابلیت و ایده طراحی آن در زمان ساخت تورهای مجازی بیمارستانها و مراکز درمانی در تیم ما بوجود آمد. یکی از مهمترین اهداف یک تور مجازی بیمارستان، ارائه راهنمایی به مراجعین و امکان کمک به آنان در یافتن بخش مورد نظر آنها است. مراجعه کنندگان می توانند قبل از ورود به بیمارستان یا در حین حضور در آن با استفاده از تور مجازی قسمت مورد نظر خود را پیدا کنند. از این رو و با توجه به وجود بخش‌های مختلف در مراکز بیمارستانی و به منظور راهنمای بهتر کاربران برای یافتن بخش مورد نظر، قابلیت ناوبری و نمایش خودکار مسیر را با صرف هفته‌ها پژوهش و برنامه نویسی به پلتفرم تور مجازی استودیو پانومن اضافه کردیم. با استفاده از این ویژگی راهبردی، تورهای مجازی به ابزاری کارآمدتر برای مراجعه کنندگان به بیمارستان‌ها و همچنین سایر مراکز بزرگ خدماتی تبدیل می شوند. نمونه قابلیت ناوبری و نمایش مسیر خودکار در تور مجازی بیمارستان آیت الله طالقانی تهران قابل مشاهده است.