جستجوی هوشمند در تورهای مجازی

جستجوی هوشمند در تورهای مجازی پانومن

امروز در دنیای بیکران اینترنت دنبال چیزی گشتن بدون استفاده از امکانات جستجو کاری سخت و تقریبا ناممکن است. از جستجوی کلی در اینترنت که توسط موتورهای جستجو مانند گوگل انجام شده تا جستجوی اختصاصی در پلتفرم های متعدد و مختلف تحت وب، هریک نیازمند پس زمینه‌ای هوشمند برای هدایت بهتر کاربر به محتوای مورد نیاز خود هستند.


یکی از قابلیتهای مهم و کاربردی که به تازگی به تورهای مجازی پانومن اضافه گردیده است، امکان جستجوی هوشمند در محتوای تورهای مجازی است. کاربر با تایپ چند حرف از عبارت مورد نظر خود در باکس جستجو، می‌تواند فهرست نما یا نماهایی از تور مجازی را که حاوی عبارت مورد نظر هستند مشاهده کند. یکی از نمونه پروژه‌های منتشر شده استودیو پانومن که از قابلیت جستجوی هوشمند بهره می‌برد، تور مجازی بیمارستان امام حسین(ع) است. در تور مجازی این بیمارستان، به عنوان مثال با تایپ واژه کلیه نمای بخش دیالیز به کاربر پیشنهاد داده می‌شود و یا با تایپ واژه عکس نماهای بخشهای رادیولوژی و سی تی اسکن به کاربر پیشنهاد می‌گردد که در صورت کلیک روی هر نمای پیشنهادی در جستجو، کاربر مستقیماً به آن نما هدایت می‌گردد. همچنین با قابلیت مسیریابی هوشمند و پیمایش خودکار کابر می‌تواند مسیر دسترسی به بخش مورد نظر خود را براحتی مشاهده و پیمایش کند. در مثالی دیگر در پروژه‌های بیمارستانی، از آنجایی که بخشهای بیمارستان دارای عناوین مترادف و مختلف هستند (مانند واژگان هم کاربرد تصویربرداری، عکسبرداری، سی تی اسکن، CT Scan) کاربر با تایپ چند حرف از هر یک از عبارات فوق، نام نمای مربوطه را می بیند و می تواند مستقیماً به آن نما هدایت شود.


جستجوی هوشمند
کابر می تواند با تایپ هر عبارت مترادف با عنوان مورد نظر، نماهای مربوطه را مشاهده و انتخاب کند

همچنین در تورهای مجازی مجموعه‌هایی که دارای بخشهای مختلف هستند، نتایج جستجو به تفکیک هر بخش به کاربر نمایش داده می‌شود. مانند تصویر زیر که در ابتدای نتایج جستجو، برچسب بخش مربوطه نمایش داده می‌شود:

جستجوی هوشمند
نتایج جستجو به تفکیک بخشهای مختلف نمایش داده می‌شوند

توسعه این قابلیت راهبردی به لطف پروردگار مهربان توسط برنامه نویسان توانمند استودیو پانومن انجام شده و به صورت کامل در قالب های دسکتاپ و موبایل تورهای مجازی پانومن قابل اجرا است.

یکی دیگر از ویژگیهای مفید قابلیت جستجو در تورهای مجازی پانومن، امکان تعریف آیتم‌ها و اشیاء موجود در تصاویر است. کاربر با وارد نمودن نام آیتم دلخواه، نمای مربوطه را مشاهده می‌نماید و پس از باز شدن نمای مربوطه، دوربین به سمت آیتم مورد نظر گردش نموده و آن را به کاربر نمایش می‌دهد. این قابلیت برای مراکز متعددی مانند مجتمع‌های تجاری مفید است تا با وارد نمودن نام فروشگاه دلخواه، کاربر بتواند موقعیت دقیق فروشگاه مورد نظر را مشاهده نماید.